parallax background
 
پورتفولیو در واقع یک مجموعه ای از نمونه کارهای یک طراح مد و فشن هست که به عنوان رزومه برای نشان دادن مهارت های فردی برای ارائه به شرکت ها و موسسات و سایر موقعیت های شغلی آماده می شود . یک پورتفلیو معمول شامل fashion illustration ، fashion sketches، طراحی و چیدمان پارچه ها و … است .
پورتفولیو فشن فقط نشان دهنده نمونه کارهای شما نیست . بلکه شخصیت شما ، طرز فکر شما ، خلاقیت و سایر ویژگی های فردی شما را نشان می دهد .
آنچه که مخاطبان شما به دنبال آن هستند

خلاقیت
مهارت
دقت و توجه به جزییات
یک فرآیند خلاق
 
parallax background
 
 
۵ نکته برای آماده کردن پورتفولیو فشن

1-بدانید که برای چه هدفی پورتفولیو فشن خود را آماده می کنید (تقاضای ادامه تحصیل در یک دانشگاه یا درخواست شغل ) . با توجه به درخواست آنها پورتفلیو خود را طبق یک برنامه مدون آماده کنید . این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما خیلی هم ماهر باشید اما چیزهایی که آنها می خواهند را نداشته باشید شما قبول نخواهید شد . اما اگر برای شخص خاصی آن را آماده می کنید می توانید از نمونه های زیادی استفاده کنید حتی اگر آن شخص به آنها نگاه هم نکند .

2- برای نمایش نمونه کارهای خود ، از یک محل به خصوص استفاده کنید . می توانید آنها را در سی دی نگه داری کنید ، می توانید آنها را در سایت شخصی خود بگذارید . اگر برای داشتن سایت اطلاعات کافی ندارید می توانید از قالب های آماده که به طور رایگان در سایت ها قرار داده می شود استفاده کنید . مزیت داشتن سایت این هست که شما می توانید همیشه آن را به روز نگه دارید . همچنین از اپلیکیشن هایی مثل پینترست که مخاطبان خیلی زیادی دارد استفاده کنید .
parallax background
 
3- از نمونه کارهای خود عکس های با کیفیت با مدل تهیه کنید . برای این کار لازم نیست حتما هزینه زیادی کنید تا عکاس حرفه ای و مدل داشته باشید . از دوستان خود کمک بگیرید . عکس های بی کیفیت مخاطبان شما را دلسرد می کنند و هر قدر هم شما مهارت داشته باشید آنها را جذب نخواهد کرد .

4-وقتی که عکس های با کیفیت از کارهای خود تهیه می کنید می توانید به جای تعداد الگوهای بالا و نمونه کارهای زیاد تعداد کمتر اما با کیفیت بهتر و نمونه کارهایی که فکر می کنید مهارت شما را خیلی بهتر نشان میدهد استفاده کنید . 5- بهترین کار خود را در اول قرار دهید و دومین را در آخرین کار خود قرار دهید . این باعث می شود که بهترین و بیشترین اثر را بر روی مخاطب بگذارید . تا جایی که امکان دارد سعی کنید که مجموعه نمونه کارهای خود را تا حد امکان به صورت یک داستان درآورید . حتی اگر شما یک خیاط خانگی هم هستید از اینکه نمونه کارهای خود را به این صورت در بیاورید و مهارت های خود را نشان دهید دست نکشید . برای زندگی شخصی خودتان خوب است که مراحل زندگی خود را به صورت مستند نگه داری کنید برای فرزندان و نوه و نسل های بعدی خود.
 
 

This is how I work
— lorem ipsum doloremus.


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.


Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.


CONTACT ME TODAY