طراحی مد و طراحی لباس، دانش و هنر استفاده از طراحی و زیبایی شناسی در تولید پوشاک، کیف،کفش و زیورآلات پوشیدنی است
طراحی مد و طراحی لباس متاثر از فرهنگ‌ها و آداب و رسوم ملل مختلف بوده و به اندازه همین تفاوت‌ها دارای تنوع بی اندازه بالایی است
به متخصصینی که در حوزه پوشاک، کیف، کفش ،کلاه ، شال و زیورآلات پوشیدنی با طرح‌های خلاقانه و ابداعی‌شان تاثیر مهمی در صنعت مد در یک دوره خاص زمانی دارند، «طراح مد و لباس» گفته می‌شود.

طراح مد وطراح لباس مدل های انواع لباسها، کفش ها، کیف ها و ... را طراحی و ایده پردازی می کند
طرح های یک متخصص طراحی مدو لباس یا جدید و بدیع و نو بوده و یا با تغییر در طرح های موجود در بازار بوجود می آید
معمولا طراحان مد و لباس حرفه ای در یک بخش خاصی تخصص دارد مانند طراحی لباس های مردانه، طراحی لباس های زنانه، طراح لباس های ورزشی ،طراح لباس کودک،مانتو،شال ،طراح کفش و ....
در کلاس های آموزش طراحی لباس آموزشگاه طراحی مد و لباس پیشکسوتان بخش مهم و عمده ی آموزش طراحی کفش وجود دارد.
یک طراح مد و لباس باید دید خوبی نسبت به رنگ ها و اشکال و احجام داشته و از دانش نسبی و مختصر از دوخت و برش برخوردار باشد که در کلاسها این بخش وجود دارد. یک طراح مد ولباس الزاما باید از بروزترین تحولات و تغییرات در دنیای مد و لباس و اخبار برندهای معتبر اطلاع داشته و جامعه خود و سلایق سنین مختلف را به خوبی شناخته و از نیاز و هنجارها و ذائقه آن آگاه باشد تا بتواند متناسب با نیاز و علایق آنها مدهای زیبا و مورد پسندی را ارائه دهد.در کلاسهای آموزش طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان دانشجویان بیش از 10 بار برای بازدید از شو لباس و رویداد های طراحی مد و لباس و نمایشگاه های تخصصی در طول دوره خود بصورت گروهی با حضور استاد بازدید خواهند داشت.
برخی از طراحان مد و لباس به صورت فردی و برخی به صورت گروهی و تیمی کار می کنند. مشتریان آنها متفاوت هستند. گاهی یک فرد خاص (مانند یک بازیگر، ورزشکار، سیاستمدار و...) به صورت دوخت سفارشی و گاهی عموم مردم، مشتریان آنها می باشند. طراح مد و لباس معمولا در کار خود با کارشناسان فنی مربوطه و با تولید کنندگان ارتباط کاری نزدیکی دارد. برخی از طراحان لباس وارد حوزه سینما وتلویزیون شده و به طراحی لباس برای بازیگران می پردازند
در کشورهای غربی و خوشبختانه امروزه در کشور خودمان طراحی مد ولباس یکی از مهم ترین و پردرآمدترین مشاغل محسوب شده و تبدیل به یک صنعت شده است. در ایران به دلیل وجود محدودیت های دینی در بحث پوشش، وجود طراحان مد و لباس توانمند که بتوانند متناسب با فرهنگ و آیین ما طرح های نو و جذابی را ارائه دهند، بسیار ضروری است. که هم اکنون طراحان زیادو زبده ای در حال فعالیت می باشند، اما نسبت به نیاز بازار ایران و طرح های متنوع و جذابی که از سوی سایر کشورها وارد کشور ما می شوند، پتانسیل و ظرفیت خالی بسیار زیادی برای این شغل و جایگاه در جامعه وجود دارد.
آموزش تخصصی و جامع و کامل طراحی مد و طراحی لباس مختص ورود به بازار کار در کلاسهای طراحی مد و طراحی لباس مجتمع آموزشی پیشکسوتان بعنوان یکی از موفقترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران برگزار می شود.

This is how I work
— lorem ipsum doloremus.


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.


Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.


CONTACT ME TODAY