رنگ شناسی تخصصی لباس با شناخت مفاهیم رنگ هنرهای تجسمی آغاز می شود. رنگهای اصلی شامل رنگهای : زرد، قرمز و آبی و ترکیبات این رنگها باعث به وجود آمدن دنیایی زیبا در طراحی لباس و مد خواهد بود. معمولا در انتخاب رنگها برای لباس به نوع و کاربرد لباس باید توجه شود. طراحان لباس با در نظر گرفتن قواعد رنگها برای طراحی مد و لباس از انها بهره می گیرند. حضور رنگ در هر دوره و با هر رده سنی متفاوت است. رنگها در لباس دنیای از مفاهیم و قالب ها را ارائه می دهند. در ایران با بودن فرهنگ های مختلف و طبیعت بکر از رنگهای تند و شاد بسیار استفاده شده ولی امروزه به دلیل شهر نشینی دیگر از آن همه رنگ و زیبایی خبر خاصی نسیت. رنگها در لباس تاثیرات روانی زیادی بر افراد جامعه می گذارند. در دوره رنگ شناسی تخصص لباس، هنرجویان با شناخت از رنگ ها و پیدا کردن مهارت هارمونی کردن رنگ ها توانایی طراحی لباس هایی با رنگ های مناسب را پیدا خواهند کرد.

در این دوره هنرجویان با مباحث ابتدایی رنگها شامل : چرخه رنگ ایتن، تونالیته و والر رنگی، تضاد های رنگی، مکمل ها، رنگهای گرم و سرد، تضادهای تیره روشنی، اشباع رنگ، تضاد همزمانی یا سیمولتانه رنگ ها، تضادهای وسعت رنگی، پاساژ رنگی، تاثیر فضای رنگ، تاثیر متقابل رنگ ها، فرم و رنگ و ترکیب بندی های رنگی (بر اساس اشباع و غیر اشباع – روشن و تیره – سرد و گرم – ترکیبی) آشنا می شوند. هر کدام از مباحث ابتدایی رنگها در تمامی هنرهای تجسمی به صورت مشترک آموزش داده می شود و نیاز است طراحان لباس رنگ شناسی تخصصی لباس را کامل کسب نماییند. هنرجویان بعد از مباحث ابتدایی رنگ که ذکر شد وارد مرحله تخصصی کاربرد رنگ در طراحی لباس می شوند. اولین مبحث مطرح شده دسته بندی رنگها بر اساس گروه سنی و جنسیت می باشد. در طراحی لباس باید به سن و جنسیت افراد دقت شود تا رنگهای مناسبی انتخاب شوند. هرچند که این دسته بندی ها قراردادی بوده و در تمامی ملل یکسان است ولی به این معنا نیست که ما هیچ وقت در طراحی لباس نمی توانیم ساختار شکنی کنیم. دسته بندی رنگها بر اساس گروه های سنی و جنسیت فرد، در مبحث ساختار بیانی رنگ مطرح می شود. در این دسته بندی رنگها به رنگ های مناسب لباس نوزاد، رنگ های مناسب لباس کودک، رنگ های مناسب لباس نوجوانان و جوانان و رنگهای گروه میانسالان و کهن سالها تقسیم می شوند.
در مبحث ساختار بیانی رنگ دسته بندی رنگ بر اساس موقعیت های شغلی و فعالیتی نیز مطرح می شود. هنرجویان در پایان این دوره توانایی انتخاب رنگهای متناسب با لباس طراحی شده را دارند. همچنین این دوره در آکادمی هنر پارس با حضور اساتید و طراحان دانشگاهی دوره ای کاملا جامع و تخصصی می باشد که برای هر طراح لباسی گذراندن آن لازم است. حضور اساتید دانشگاهی همچون اساتید طراحی پارچه و لباس دانشکده شریعتی تهران در آکادمی بین المللی طراحی لباس پارس افتخاری است برای اعلام اینکه دوره های این آکادمی در تخصصی ترین محیط و با بار علمی بالا برگذار می شوند.

This is how I work
— lorem ipsum doloremus.


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.


Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.


CONTACT ME TODAY